www.rufin.sk

Switch to desktop

Ponuka kávy

Momentálne máme pre vás pripravené tieto druhy káv:

BRAZÍLIA

Odroda: Brasil Santos NY 2, screen 19, Rio Doce

Brazília s plantážnou plochou 2,3 milionóv ha je jednou z nejdôležitějších pestovateľských krajín sveta. Nachádzajú sa tu tri klimatické pásma: rovníkové, subtropické a mierne. Pri množstve odrôd, ktoré sa pestujú v rozličných oblastiach, sa na medzinárodných trhoch označujú ako "brazils" na rozdiel od "milds" ako iné arabiky. Brazílske kávy sú výraznej chuti, veľmi aromatické a voňavé.

Arabica Brasil Santos je najznámější druh brazílskej kávy. Pri množstve odrôd kávy, ktoré sa pestujú v rôznych oblastiach, nie je možné hovoriť o typickej brazílskej káve. Hovorí sa, že najlepšia odroda je práve káva Brasil Santos, plnej, jemnej, ovocnej chuti, s nízkou kyslosťou a bez stopy horkosti, z oblasti Sao Paulo. Chuť tejto kávy je mierne sladká, takmer podobná čokoláde.

Espresso Santos (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 1,40

Zrnková káva Brasil Santos - balenie 100 g - 2,90 €

 

KOLUMBIA

Odroda: Arabica Colombia Medelin Excelso

Hornatý terén poskytuje veľmi rozdielne mikroklímu, zber úrody tak môže prebiehať takmer po celý rok, pretože plody dozrievajú v rozličnom čase. Kávu považujeme za aromatickú, hodvábnu, silnu, vyváženú a zároveň za nápoj, ktorý je možné piť v ktoromkoľvek dennom čase. Kolumbia je najvätší svetový výrobca akostných kávovníkových zŕn.

Arabica Columbie Medelin Excelso je veľmi vyvážená káva s ľahkou aciditou a so silnou arómou. Bohatá chuť a káva hodnotená ako nasladlo karamelová,hodvábna. Táto káva pochádza z jednej z hlavných pestovateľských oblastí v Kolumbii, z regiónu Medellin. Ďalšie významné pestovateľské oblasti sú Armenia, Tolima a Manizales.

Espresso Colombia (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 1,40

Zrnková káva Arabica Colombia - balenie 100 g - 2,90 €

 

ETIÓPIA

Odroda: Ethiopie Mocca Sidamo Grade 2

Etiópia je považovaná za pravlasť arabiky, kde káva rástla a dodnes rastie divoko. V literárnych záznamoch nachádzame úvahy o tom, že slovo káva je vlastne odvodené od jednej z etiópskych provincií Kaffa. V Etiópii sa nachádzajú všetky druhy kávovníkov. Rastú divoko v lesoch ale i ako solitéry, na tradičných veľkých aj malých plantážach, aj na poloobrábaných pozemkoch.

Ethiopie Mocca Sidamo je káva výrazne korenistá, mierne kyslá so skvelou arómou. Táto káva pochádza z jednej z najdôležitejších pestovateľských oblastí Etiópie. K ďalším významným oblastiam patrí Harer, Jima a Yergamo.

Espresso Ethiopie (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 1,40

Zrnková káva Ethiopie Mocca Sidamo - balenie 100 g - 2,90 €

 

JÁVA (INDONÉZIA)

Odroda: Arabica Indonesia Jáva Jampit Blawan Grade 1

Zvetraný sopečný povrch súostrovia Indonézie poskytuje najúrodnejšiu pôdu pre kávovníky. Kávovníky do tejto oblasti priviezli holanďania v polovici 17.storočia a prvé zrná sa v Amsterdame predávali už v roku 1712. Pestuje sa tu hlavne robusta (85 %) a len 15 % produkcie tvorí arabika.

Arabica Indonesia Jáva je obľúbenou kávou s vyvážene plnou chuťou, bohatou prirodzenou jemnosťou a s nízkou kyslosťou. Oproti káve zo Sumatry je jej kyslosť trochu výraznejšia a chuť trochu korenistejšia.

Espresso Jáva (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 1,40

Zrnková káva Java Jampit Blawan - balenie 100 g - 2,90 €

 

JAMAJKA

Odroda: Jamaica Blue Mountain Grade 1 Top Quality

K hlavným pestovateľským oblastiam na Jamajke patrí región San Andrews, Portland a San Thomas. Prvé kávovníky boli na Jamajku dovezené v roku 1725.

Jamaica Blue Mountain je právom označovaná za najlepšiu kávu na svete. Táto káva je pestovaná v presne vymedzenej geografickej oblasti a jej kvalita je prísne kontrolovaná verejnou autoritou - Komorou kávového priemyslu v Kingstone. Kávové farmárstvo v oblasti Blue Mountain je charakteristické  malými poľnohospodárskymi usadlosťami veľkosti 4 ha. Káva na export sa vyskytuje v troch veľkostiach a je balená do drevených barelov o hmotnosti 15 kg, 30 kg a 70 kg. Má správnu aciditu, typycká je neobvyklou sladkosťou a silnou vôňou. Na stupnici kvality je jednou z najvyššie hodnotených sort na svete. Vyznačuje sa vyváženou chuťou s jemnou kyslosťou.

Espresso  Blue Mountain (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 4,10

Zrnková káva Jamaica Blue Mountain - balenie 100 g - 28,00 €

 

RUFFE

Zmes 4 druhov kávy odrôd arabica a perlových zŕn kvalitnej robusty. Káva je vyváženej jemnej chuti a vône. Dlhším pražením káva dostáva čokoládovo tabakovú chuť čo viac vyhovuje chuťovým pohárikom stredoeurópanov. Káva Ruffe obsahuje viac kofeinu ako vyššie ponúkané jednoodrodové kávy. Je vhodná na každodennú konzumáciu.

Espresso RUFFE (8 g káva, 0,02 l mlieko, cukor, 0,1 l voda) - 1,20

Zrnková káva RUFFE - balenie 100 g - 2,70 €

Copyright by Zrno 2011. All rights reserved.

Top Desktop version